0.4 C
Kyiv

Україна в НАТО зміцнить безпеку Європи і захистить її від Росії

У ЦЕНТРІ УВАГИ

Останні роки свідчать про значні зміни у геополітичному ландшафті Європи та змінюють стратегічні погляди на роль НАТО в забезпеченні безпеки на континенті. Згідно з аналізом, опублікованим у виданні National Interest та підписаним Хорхе Бенітесом з Командно-штабного коледжу Корпусу морської піхоти США, включення України до НАТО може стати вирішальним кроком у зміцненні альянсу та забезпеченні колективної безпеки в регіоні.

Упродовж холодної війни ФРН слугувала щитом, що прикривав більшість членів НАТО від Росії. Незважаючи на всі ризики, членство Західної Німеччини в НАТО зробило альянс сильнішим і зіграло вирішальну роль у захисті німецької демократії та суверенітету. Сьогоднішнім лідерам НАТО необхідно визнати “німецький прецедент”, засвоїти цей урок і усвідомити, що Україна потрібна в альянсі з тих самих причин. Це значна сила, яка зробить НАТО сильнішим і безпечнішим, пише Хорхе Бенітес із Командно-штабного коледжу Корпусу морської піхоти США.

За територією Україна перевершує будь-якого європейського члена НАТО і забезпечить альянсу стратегічну глибину, якої сьогодні так бракує на східних рубежах з Росією. Що ж стосується населення, то в Україні проживає близько 35 мільйонів осіб, які довели готовність боротися і жертвувати собою на захист своєї демократії. Нарешті, в України є армія чисельністю близько 800 тисяч осіб. У її військ є великий бойовий досвід.

Навіть Західна Німеччина потребувала передового розгортання сотень тисяч військовослужбовців із союзних держав, щоб убезпечити себе і рубежі НАТО від Росії. Україна ж зможе без додаткових загроз вступити в НАТО і захистити себе, не залучаючи військовослужбовців з інших членів альянсу. За наявності технологій (зокрема, протиповітряної оборони, ракет, безпілотників і винищувачів) і достатнього матеріально-технічного постачання Україна зможе покласти край конфлікту без будь-яких втрат з боку особового складу НАТО, стверджує автор.

Але найбільш незаслужено обійдена увагою причина запрошення України в НАТО на даному етапі полягає в тому, що Київ потрібен самому альянсу, щоб не допустити російської присутності в інших європейських країнах. Прийняття України в НАТО усуне поточну вразливість членів НАТО навколо Балтійського моря. Україна стане для них великим союзником у регіоні, який змусить Росію гарненько подумати, перш ніж вживати будь-які дії проти менших сусідів.

Через чисельну перевагу і географічні переваги Росії більшість членів НАТО зіткнуться з труднощами, якщо їм доведеться захищати східних членів альянсу і відправляти їм підкріплення. Україні ж навіть цього робити не доведеться. Просто зібравши достатньо велику армію для захисту власних кордонів, Україна змусить Росію тримати на півдні більше сил, ніж країнам НАТО – навколо Балтійського моря. Тому запрошення України до НАТО не тільки не збільшить ризику конфлікту з Росією, а й, навпаки, усуне його, оскільки жоден російський правитель не наважиться вести війну з НАТО на два фронти.

Членство України в НАТО поставить крапку в питанні про наміри і можливості Москви, оскільки, якими б вони не були, присутність України настільки зміцнить альянс на сході, що Росія не посміє атакувати нікого з союзників. Цього тижня НАТО відсвяткує на Вашингтонському саміті свою сімдесят п’яту річницю. Незважаючи на численні загрози і ризики в епоху холодної війни, НАТО забезпечила міцний мир своїм членам у Західній Європі. Хто б не був при владі в Москві, міць НАТО успішно стримувала Росію, і та жодного разу не напала на альянс. Запрошення Україні ще більше зміцнить альянс і забезпечить міцний мир – зокрема для решти Європи, пише Бенітес у виданні National Interest.

Актуальні новини