23.7 C
Kyiv

Китай відкинув звинувачення Зеленського у постачанні зброї росії

У ЦЕНТРІ УВАГИ

Офіційний Пекін відкинув звинувачення президента України Володимира Зеленського щодо постачання військової продукції Росії, включно з порохом і артилерійськими системами. Відповідь Китаю прозвучала на тлі зростаючого занепокоєння міжнародної спільноти щодо ролі Китаю у війні Росії проти України.

Заяву українського лідера прокоментував речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь. У своїй офіційній промові, яку цитує агентство Reuters, дипломат наголосив: Китай ніколи не надавав летальної зброї жодній із сторін конфлікту. За його словами, Пекін суворо контролює експорт товарів подвійного призначення — продукції, яка може мати як цивільне, так і військове застосування.

«Заява української сторони є безпідставною. Китай завжди дотримувався нейтралітету в питанні війни в Україні. Ми виступаємо проти безпідставних звинувачень і політичних маніпуляцій», — підкреслив Лінь Цзянь.

Нагадаємо, днями Володимир Зеленський заявив, що Росія отримує військові компоненти з Китаю, зокрема вибухові речовини, які використовуються у виробництві пороху, а також артилерійські системи. Це стало частиною ширшої дискусії про постачання озброєнь до Росії з третіх країн, яка активно обговорюється в українських та західних політичних колах.

Хоча раніше західні розвідки неодноразово вказували на зростання економічного співробітництва Китаю і Росії під час війни, доказів масового постачання саме летального озброєння з боку Пекіна публічно не надавали.

Китайське МЗС наголосило, що позиція Пекіна залишається незмінною — підтримка дипломатичних зусиль для врегулювання конфлікту, уникнення ескалації та мирне вирішення проблеми.

«Китай із самого початку конфлікту намагається бути нейтральною стороною, заохочуючи переговори і політичне врегулювання. Ми не є стороною конфлікту, і наш підхід — максимально сприяти миру», — додав Лінь Цзянь.

У Пекіні також нагадали, що за словами самої України, основні компоненти російського озброєння — зокрема електроніка, чипи та оптичне обладнання — часто надходять із західних країн, а не з Китаю.

Китай намагається балансувати між підтримкою свого стратегічного партнера Росії та збереженням добрих відносин із Заходом. У той час як Пекін регулярно заявляє про нейтралітет, він також неодноразово блокував або стримано реагував на ініціативи в ООН, спрямовані на посилення тиску на Кремль.

Вашингтон і Брюссель неодноразово попереджали Китай про «неприйнятність» військової підтримки Москви, і хоча прямі поставки зброї не зафіксовані, аналітики говорять про можливе непряме сприяння — через постачання технологій, дронів, засобів зв’язку чи комплектуючих.

Актуальні новини