8.7 C
Kyiv

Конгрес США вимагає від Байдена скасувати обмеження на удари ATACMS по Росії

У ЦЕНТРІ УВАГИ

У Сполучених Штатах Америки виникла суттєва дискусія щодо військових стратегій та обмежень на використання стратегічних збройних систем. Згідно з останніми звітами з Конгресу, деякі члени законодавчого органу вимагають від адміністрації президента Джо Байдена відмовитись від будь-яких обмежень, які можуть стати перешкодою для використання далекобійних ракетних комплексів ATACMS (Army Tactical Missile System) проти російських військових об’єктів на території Російської Федерації.

Під час слухань у Комітеті Палати представників з міжнародних відносин конгресмени-республіканці Джо Вілсон та Томас Кін наголосили, що Україна має отримати можливість завдавати ударів по всіх законних військових цілях у РФ. Вони впевнені, що зняття обмежень допоможе Україні виграти війну.

Вілсон зазначив, що військовий злочинець, російський диктатор Володимир Путін розрахував дистанції для ударів по Україні таким чином, щоб уникнути відповідних ударів, повідомляє “Голос Америки”. Законодавці, які підтримують зняття усіх заборон із ЗСУ наголошують, що ця вимога є двопартійною, її підтримують як республіканці, так і демократи.

Зокрема, Грегорі Мікс, конгресмен-демократ, також підтримав зняття обмежень, наголошуючи на важливості цього кроку для захисту України. З боку України подібні удари у будь-якому випадку є частиною захисту, а не нападу, наголосив Мікс.

Кін заявив, що зміна політики, щодо дозволу Україні вражати цілі на російській території, відбулась лише після того, як російські війська відкрили новий фронт поблизу Харкова. І навіть тоді, за словами республіканця, “адміністрація вдалася до напівзаходів”.

“Політику було переглянуто, але загалом, Конгрес досі не розуміє, якою саме є ця політика. Останні звіти вказують на те, що адміністрація обмежує використання американської зброї на території Росії в межах 100 км від кордону України. Що значно менше повного радіуса дії ATACMS, який становить понад 300 км. Скільки російських авіабаз, які адміністрація не дає вразити Україні, знаходяться в зоні дії ATACMS?” – запитав Кін.

Своєю чергою, помічник Держсекретаря з питань Європи Джеймс О’Браєн відповів, що якщо Росія спробує розширити нинішній фронт, то Україні дозволять вести вогонь на більшу відстань. Але нині, за словами О’Браяна, РФ втрачає здатність наступати через знищення Україною російських потужностей поблизу кордонів.

“Ми спостерігаємо різкі зміни в здатності Росії підтримувати свою кампанію проти України через втрату об’єктів в зоні, де дозволено вести вогонь”, – відповів О’Браєн під час слухань.

Він додав, що пріоритетом США було надати зброю та зосередити її “в областях найгострішої необхідності”. Спершу це була територія, де Росія проводила наступ під Харковом.

Актуальні новини