-0.2 C
Kyiv

Ірина Венедіктова використовує дипстатус для прикриття фінансових схем на користь Банкової

У ЦЕНТРІ УВАГИ

Призначення Ірини Венедіктової Послом України в Швейцарській Конфедерації та в Князівстві Ліхтенштейн має досить умовне відношення до дипломатичної служби як такої. За інформацією наших джерел, основними завданням Венедиктової в Швейцарії є підтримка неформальних контактів в банківському секторі, задля проведення фінансових схем в інтересах Банкової.

Про це повідомляє редакція сайту NENKA ІНФО

Ірина Венедиктова прийшла у велику політику в команді Володимира Зеленського, обралась у Верховну Раду, отримавши третій номер у списку партії “Слуга народу”. Всього за декілька років зробила карколомну кар’єру від викладача кафедри цивільно-правових дисциплін у Харкові до в.о. директора Державного бюро розслідувань, стала першою жінкою Генеральним прокурором та врешті решт перейшла на дипломатичну службу після призначення послом в Швейцарії.

Секрет стрімкого злету “викладачки права з Харкова” пояснюється тими функціями, які Ірина Венедіктова виконує для команди Володимира Зеленського – це зв’язки із  зарубіжними банками та організація схем по виведенню грошей. Простіше кажучи – Венедіктова спеціалізується на відмиванні коштів в глобальних масштабах.

Варто відзначити, що ази легалізації коштів Венедіктова отримала під час навчання міжнародному комерційному арбітражу, де здобула перші навички “як ховати і виводити гроші. Основні шляхи та схеми”. Надалі Ірина Венедіктова, разом з братом Сергієм Венедіктовим обслуговували інтереси харківської еліти. Зокрема консультували структури Арсена Авакова та його бізнес-партнера Ігоря Котвіцького. З урахуванням об’ємів чорного налу, який потрібно було легалізовувати для Авакова-Котвіцького, можна сказати що родинний підряд Венедіктових отримав і хорошу практику,  і відповідну репутацію у “вузьких колах”.

ФОТО: Сергій Венедіктов працював в структурах Арсена Авакова та Ігоря Котвіцького

У Харкові Ірина Венедиктова також відома співпрацею з кланом Кернеса-Добкіна.  Тісний зв’язок Кернеса і Венедиктової тягнеться ще з тих часів, коли Геннадій Адольфович лобіював призначення чоловіка Ірини Валентинівни – Колесника Дениса на різні керівні посади в органах внутрішніх справ і, в подальшому, в органах національної поліції Харківської області (Управління внутрішньої безпеки, Слобожанське управління кіберполіції).

Саме завдяки роботі з екс-депутатом від Партії Регіонів Михайлом Добкіним, Ірина Венедіктова налагодила хороші контакти з Олегом Татаровим та Андрієм Портновим. Власне кажучи Портнов і рекомендував Веденіктову Андрію Богдану.

Для Слуг Народу Ірина Венедіктова з самого початку була людиною, яка мала доступ до західних банків, можливості з обходу фінмоніторингу та виведенню значних  сум за кордон. Схожа функція, по роботі з офшорами покладалась на іншого члена зеленої команди Івана Баканова, що стало широко відомо завдяки витоку Pandora Papers.

За інформацією наших джерел, Іван Баканов й досі має доступ до тих рахунків, які йому допомогли відкрити за кордоном. Загалом виводом активів в офшори на даний момент в команді Володимира Зеленського займається його давній друг та бізнес партнер – Сергій Шефір. Функціонал Ірини Венекдіктової трохи інший, пов’язаний з банківською системою.

В даному контексті варто згадати дипломатичний скандал із затриманням у Швейцарії громадянина України з дипломатичним статусом, під час спроби проведення фінансових операцій за депозитними рахунками колишнього Credit Suisse (нині під контролем UBS Group AG), на які накладено фінансовий моніторинг Міністерства фінансів США. Затриманого було передано уповноваженим представникам посольства США, а скандал зам’яли.

Власне кажучи, все стає на свої місця, якщо врахувати, що саме такого роду оборудки є основною роботою Ірини Венедіктової статусі Посла.

Інших “досягнень” Венедіктової на диплужбі немає: напередодні Саміту миру стався дипломатичний провал України у Верхній палаті швейцарського парламенту, коли на початку червня було відхилено виділення Україні допомоги в $5,58 млрд, які планували передати на відновлення зруйнованої інфраструктури.

Також була провалена робота по підготовці самого Саміту миру, де із початково запланованих 10 тез “формули миру”  Володимира Зеленського були озвучені тільки 3, та відсутні представники Китаю.

Така недбалість Ірини Венедіктової в статусі Посла, викликала широкий резонанс у Верховній Раді та дискусії з приводу необхідності її відкликання.

Водночас, Ірина Венедіктова залишається на дипслужбі незважаючи на серію провалів та явну некомпетентність. Ймовірно, з основним своїм завданням по легалізації коштів для Банкової Венедіктова повністю справляється.

Актуальні новини