0.4 C
Kyiv

Головні технологічні тренди, на які варто звернути увагу у 2024 році

У ЦЕНТРІ УВАГИ

CES, виставка побутової електроніки в Лас-Вегасі, запропонує перший погляд на те, як можуть змінитися наші відносини з технологіями цього року

ЛАС-ВЕГАС — Якщо останні два роки довели, що генеративний штучний інтелект і великі мовні моделі нікуди не подінуться, 2024 рік стане роком, коли вони будуть вбудовані в продукти, які ви, можливо, захочете купити.

Щоб побачити доказ, цього тижня погляньте на Лас-Вегас.

CES, одна з найбільших технологічних виставок у світі, прийме тисячі інженерів, підприємців, торгових партнерів і технологічних компаній у Неваді, які прагнуть поділитися своїм баченням того, що буде далі. І так, ШІ нависає над шоу як ніколи раніше — хоча це не єдине, про що будуть говорити учасники.

Це п’янке шоу, яке розгортається, наповнене від підлоги до стелі оптимізмом, інноваціями та, так, нездійсненними обіцянками. Але навіть розгалужений виставковий зал CES не може повністю відобразити сейсмічні зміни в продуктах і політиці, які сформують наші відносини з технологіями цього року.

Ось наш путівник щодо технологічних тенденцій, які ми очікуємо побачити у 2024 році.

1. Скрізь гаджети ШІ

Такі компанії, як Intel і Qualcomm, намагаються створити звичайні комп’ютери, розроблені для відмінних функцій штучного інтелекту, які працюють від окремих «нейронних процесорів» у своїх центральних процесорах (CPU). Корпорація Майкрософт, чиє програмне забезпечення Windows працюватиме на цих машинах, нещодавно зобов’язала нові комп’ютери з Windows мати спеціальну кнопку штучного інтелекту на клавіатурах для полегшення доступу до штучного інтелекту Copilot, вбудованого в Windows 11.

Смартфони, які роками використовували машинне навчання для покращення наших фотографій і покращення звуку телефонних дзвінків, продовжують схилятися до ажіотажу щодо ШІ. Samsung, наприклад, планує випустити нові пристрої «на основі штучного інтелекту» одразу після CES. Однак більш цікавим є те, що вискочки дивляться поза традиційні смартфони, щоб уявити, як повинен працювати справді перший гаджет зі штучним інтелектом.

Humane, каліфорнійський стартап із сотнями мільйонів доларів фінансування, готується до випуску шпильки на основі ШІ, яка залучає вас до розмов і проектує дані на вашу руку. Інша компанія, Rabbit, планує цього місяця продемонструвати портативний пристрій, який може впоратися зі складними голосовими командами з багатьох частин , з якими Siri та Alexa не знають, як впоратися.

Навіть на цій ранній стадії список продуктів на основі штучного інтелекту, запланованих на дебют у 2024 році, включає автомобілі, роботи всіх видів, інструменти для здоров’я та доступності та навіть електричні велосипеди. Чи варто щось із цього використовувати, ще належить з’ясувати, але будьте готові почути про гаджети зі штучним інтелектом до кінця року — і, звичайно, за його межами.

2. Розрахунок для «просторових» обчислень

Ми не кажемо, що 2024 рік стане роком, коли всі поспішать купувати власну модну гарнітуру. Але це рік, коли ми почнемо бачити, як Big Tech просуває більш повне бачення того, що віртуальна реальність, змішана реальність і доповнена реальність зроблять для нас можливими.

Слон у кімнаті – це Apple. Минулого року компанія запропонувала перший погляд на гарнітуру за 3499 доларів, яка сподівається змінити спосіб споживання медіа та роботи. Оскільки компанія готується до запуску, який очікується до весни, два питання ще не мають відповіді: чи зможе Apple створити гарнітуру змішаної реальності, яку люди захочуть використовувати? І що станеться з усім рухом просторових обчислень, якщо він не зможе?

Звичайно, Apple не єдина компанія, яка планує курс на «просторові» обчислення. Минулого року Samsung і Google оголосили про партнерство для роботи над гарнітурами.

Тим часом виробник чіпів Qualcomm продовжує випускати оновлені версії своїх процесорів XR, які пропонують все вищу роздільну здатність (щоб відображати перед вашими очима більш детальні зображення) і підтримують більше камер (для кращого відстеження очей, рук і світу навколо користувача) для користуються компаніями Samsung, Google і Metas у всьому світі, не кажучи вже про безліч менших компаній, які прагнуть трохи уваги в Лас-Вегасі.

3. Перші вибори ШІ

Ми не очікуємо, що зустрінемося з багатьма представниками виборів у конференц-центрі Лас-Вегаса, але все одно: будьте готові почути багато про ШІ напередодні листопада.

Жахливий потенціал поширених інструментів штучного інтелекту в рік виборів очевидний: дезінформація за допомогою глибоких фейків або штучних відео та зображень, а також оманливі новинні статті, створені штучним інтелектом, можуть сприяти поглибленню політичних розбіжностей, зірвати кампанії та отруїти сприйняття людей законними звітність.

«Широке розповсюдження сфабрикованого контенту може підірвати довіру виборців до ширшого інформаційного середовища», — йдеться в документі , підготовленому дослідниками Школи публічної політики Університету Гарріса Чикаго та Стенфордської вищої школи бізнесу. «Якщо виборці приходять до думки, що вони не можуть довіряти жодним цифровим доказам, стає важко серйозно оцінювати тих, хто прагне їх представляти».

Але деякі, здавалося б, безпечні способи використання штучного інтелекту можуть вплинути на те, як ви спілкуєтесь із законодавцями та кандидатами та дізнаєтесь про них.

Такі проекти, як Chat2024, розроблені стартапом Delphi з Маямі, дозволяють ставити запитання чат-ботам на основі кандидатів у президенти , навчених їхніми опублікованими заявами та стенограмами відеовиступів. І принаймні один кандидат у Конгрес — Шамейн Деніелс, демократ від Пенсільванії — почав використовувати автоматичний виклик зі штучним інтелектом, розроблений компанією під назвою Civox, щоб залучати тисячі потенційних виборців до індивідуальних розмов.

4. Техніка домашнього здоров’я стає більш індивідуальною

Жоден гаджет чи штучний інтелект не можуть замінити кваліфікованого лікаря-людину — хоча ми не були б шоковані, почувши таке твердження на виставці. Але з першого врожаю продуктів для здоров’я, які з’являються на виставці CES, напрочуд багато з них обіцяють допомогти відстежувати ваше самопочуття та піклуватися про нього, не виходячи з дому.

Withings, яка викликала хвилю минулого року, коли представила аналізатор сечі, розробила багатофункціональний пристрій, який дозволяє людям вимірювати температуру, перевіряти рівень кисню в крові, а також вимірювати та зберігати результати за допомогою цифрового стетоскопа. Інші компанії планують продемонструвати напрочуд складні датчики, такі як бездротові навушники, які, як кажуть, відстежують здоров’я серця людини з клінічною точністю на додаток до відтворення подкастів.

Деякі проекти покликані допомогти людям із більш особистими проблемами зі здоров’ям. Один стартап з Ірландії планує випустити переносний датчик, який відстежує частоту та тяжкість симптомів менопаузи, а інший із Південної Кореї стверджує, що розробив гаджет, який збільшить рухливість сперматозоїдів користувача.

Наскільки добре працюють такі продукти, майже неможливо оцінити на виставці, але зрозуміло одне: технічні компанії прагнуть розібратися в питаннях, які не завжди привертають увагу.

5. Антимонопольні наслідки Big Tech

Ми почнемо бачити, як способи нашої взаємодії з технологічними титанами можуть змінитися у відповідь на антимонопольний тиск.

Присяжні у судовому процесі Epic проти Google , наприклад, виявили, що пошуковий гігант, який підтримує операційну систему Android, що використовується мільярдами мобільних пристроїв у всьому світі, керував своїм магазином додатків Google Play як монополіст.

Поки неясно, які засоби правового захисту запропонує суд, але цілком можливо, що Google доведеться надати користувачам Android більше доступу до конкуруючих магазинів програм. Згодом це може означати, що вам доведеться переглядати кілька магазинів, щоб знайти програмне забезпечення, яке ви хочете використовувати.

Apple може спіткати подібна доля завдяки Європейській комісії, яка, як очікують деякі спостерігачі, вимагатиме від компанії дозволити користувачам «завантажувати» або вручну встановлювати програми, завантажені з-за меж App Store.

Інші антимонопольні справи загрозливі. Міністерство юстиції та кілька штатів подають до суду на Google через звинувачення в тому, що компанія незаконно пригнічує конкуренцію в пошуку, і очікується, що заключні аргументи будуть заслухані в травні. Федеральна торгова комісія веде судову боротьбу з Amazon через побоювання, що торговий гігант завдає шкоди продавцям і покупцям, «позбавляючи їх переваг відкритої, чесної конкуренції». (Засновник Amazon Джефф Безос володіє The Washington Post.)

6. Витрачайте більше часу на зв’язок із супутниками

Супутникові телефонні мережі існують десятиліттями, але ідея звичайних людей підключатися до супутників увійшла в мейнстрім лише останніми роками з iPhone від Apple, переважно в екстрених випадках . Але в 2024 році деякі компанії наближаються до того, щоб зробити реальністю інші види практичних супутникових з’єднань.

Раніше цього місяця SpaceX Ілона Маска запустила перші шість супутників, призначених для роботи в якості орбітальних веж стільникового зв’язку, сигналізуючи про потенційний кінець епохи стільникової мертвої зони.

Ідея, як вперше пояснив Маск у 2022 році, полягає в тому, щоб звичайні смартфони — як ті, що пропонує стільниковий партнер T-Mobile — дозволити надсилати та отримувати текстові повідомлення з будь-якої точки світу, починаючи з цього року. Дві компанії сподіваються запропонувати голосові дзвінки та навіть з’єднання для передачі даних, але, ймовірно, не раніше 2025 року.

Тим часом Amazon, яка прагне створити власний глобальний супутниковий широкосмуговий інтернет-сервіс, щоб конкурувати зі Starlink Маска, подолала вирішальну перешкоду наприкінці грудня, коли успішно створила стабільне високошвидкісне з’єднання для передачі даних між двома тестовими супутниками. Компанія планує побудувати достатню кількість орбітального флоту протягом наступних кількох місяців, щоб почати випробування з клієнтами пізніше цього року.

Актуальні новини