-2.9 C
Kyiv

Блокада польських перевізників: потенційні наслідки для України в упущених можливостях

У ЦЕНТРІ УВАГИ

4 січня польські аграрії відновили блокаду пункту пропуску “Медика – Шегині” на кордоні з Україною, висуваючи вимоги до уряду щодо субсидій на кукурудзу, ліквідних кредитів для фермерів і збереження сільськогосподарського податку на рівні попереднього року.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, оцінив збитки, які Україна понесла внаслідок відновлення блокади на польському кордоні. Він також зауважив, що позиція поляків не обмежується лише вимогою отримання субсидій на вирощування кукурудзи.

Голова Всеукраїнської аграрної ради підкреслив, що фінансові втрати для економіки України є колосальними. Заборона на імпорт, яка існує з травня, разом із блокадою та забороною на перевезення, призвели до збитків в розмірі кількох мільярдів євро.

За даними асоціації європейських перевізників, одна лише блокада з листопада призвела до труднощів та втрат на суму понад 15 мільярдів євро.

Нездатність проїзду через блокаду призвела до втрат перспектив для України. Дистриб’ютори та логістичні компанії встановили комерційні відносини з іншими частинами Єврозони, оскільки поляки закрили імпорт для України.

Марчук наголосив, що багато підприємців, витрачаючи тижні в чергах, втратили можливість реалізації своєї продукції у 2024 році.

Зараз через блокаду та обмеження проїзду, Україна втратила можливість виконання перспективних контрактів на наступний рік. Це призведе до непрямих збитків для українського бізнесу, зокрема в аграрному секторі.

“Коли європейські торговельні мережі не можуть отримувати продукцію вчасно від України, вони шукають альтернативу. Тут виникає польська альтернатива”, – додав заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

Актуальні новини