1 C
Kyiv

Масові протести в Найробі через підвищення податків: є загиблі та поранені, серед них сестра Обами

У ЦЕНТРІ УВАГИ

Столицю Кенії, Найробі, охопили масові протести через прийняття урядом законопроєкту про підвищення податків. Сотні протестувальників штурмували будівлю парламенту, дорогою руйнуючи магазини та підпалюючи автомобілі. У країні оголошено надзвичайний стан. Під час сутичок з поліцією є загиблі та поранені, серед них зведена сестра колишнього президента США Барака Обами.

Окрім Найробі, мітинги охопили ще кілька міст Кенії. Наймасштабніші сутички відбулися у столиці країни. Мітингувальникам вдалося увірватися до будівлі парламенту, де на той момент відбувалося голосування за скандальний документ. Це сталося у вівторок, 25 червня. Поліція застосувала сльозогінний газ і зброю, щоб витіснити демонстрантів. Проти них також використали водомети. Під час цих дій постраждала кенійська активістка Аума Обама, сестра Барака Обами. Загалом під час протестів біля будівлі парламенту загинули щонайменше п’ятеро людей, і понад тридцять отримали поранення.Кенію охопили масові антиурядові протести: є загиблі, серед постраждалих сестра Обами 1

“Ми хочемо домогтися закриття парламенту, і кожен член парламенту повинен піти у відставку. У нас буде новий уряд”, – заявив журналістам один із протестувальників. Розлючені мітингувальники почали руйнувати все навколо. Вони підпалили автомобілі, що були припарковані біля Верховного суду Кенії. Постраждали автомобілі та представники Червоного Хреста, яких несправедливо звинуватили у допомозі уряду Кенії.Кенію охопили масові антиурядові протести: є загиблі, серед постраждалих сестра Обами 3

Повідомляється, що на допомогу поліції в приборканні протестів у Найробі влада Кенії направить військових. Президент Кенії Вільям Руто заявив, що безпека сімей і майна є для нього пріоритетом у цих подіях. Він додав, що “Республіка Кенія захоплена групою організованих злочинців”. Незважаючи на оголошення надзвичайного стану в країні, Руто все-таки пішов на поступки громадянам і скасував деякі суперечливі норми законопроєкту. З документа були вилучені введення податку на додану вартість на хліб і податок на транспортні засоби. Але протестувальники вимагають більшого.

Зазначимо, що цей законопроєкт передбачає збір додаткових 2,7 мільярда доларів податків, що мають полегшити боргове навантаження країни перед міжнародними кредиторами, зокрема МВФ. У травні президент Сполучених Штатів Джо Байден ухвалив пакет допомоги для Кенії на 60 мільйонів доларів. Проте республіканці в Конгресі розкритикували цей крок адміністрації Байдена, заявивши, що краще було відправити зброю в Україну.

Пакет допомоги включає стрілецьку зброю, боєприпаси та бронетехніку для кенійських сил, які протистоять злочинним угрупованням у Гаїті.

Актуальні новини