1.5 C
Kyiv

У перспективі Франція не виключає участі європейських військ у війні в Україні – Макрон

У ЦЕНТРІ УВАГИ

Президент Франції Емманюель Макрон після міжнародної зустрічі на підтримку України в Парижі заявив, що жоден варіант, включаючи можливу участь наземних військ Європи, не повинен бути виключеним у досягненні мети – запобігти перемозі Росії у цій війні.

“Нічого не можна виключати з точки зору динаміки. Ми зробимо все необхідне, щоб Росія не перемогла в цій війні. Я кажу це з рішучістю, але також з розумінням, яке ми набули протягом останніх двох років. Багато людей, які сьогодні говорять “ніколи”, раніше також стверджували, що “ніколи” не буде танків, літаків або ракет дальнього радіуса дії”, – зазначив Макрон, відповідаючи на запитання щодо можливості участі наземних військ Європи у війні в Україні.

Він підкреслив, що Франція не відмовляється від цієї позиції, але лише розглядає це як один із варіантів, які були згадані під час зустрічі.

Макрон зазначив, що два роки тому багато його колег говорили про те, що “ми пропонуватимемо спальні мішки та каски”, а зараз вони вважають, що “нам потрібно працювати швидше і наполегливіше, щоб отримати ракети й танки”.

Він також зазначив, що Європа часто відстає від графіка на 6-12 місяців, але після цієї зустрічі все повинно змінитися. Зараз пріоритетом є боєприпаси, і Європа готова до проведення свого варіанту ленд-лізу для України.

“Усі ми зобов’язуємося дістатися до суті запасів, які ще є в наявності, визначити, які з них можна мобілізувати, а також працювати над усіма новими рішеннями, які пропонуються”, – сказав Макрон. Він також зазначив, що проблема дефіциту необхідних компонентів, зокрема пороху, також усвідомлена і має бути вирішена.

Франція також підтримала чеську пропозицію щодо закупівлі снарядів для України на зовнішніх ринках.

“Ми розглянемо її більш детально протягом наступних десяти днів, але ми повністю відкриті до неї. Єдина мета – бути ефективними в допомозі українцям”, – наголосив Макрон.

Таким чином, Європа обіцяє допомогти Україні взяти ініціативу та діяти спільно в момент, коли є невизначеність з боку США щодо допомоги. Результатом стратегічної зустрічі лідерів країн в Парижі стало створення коаліції для нанесення далекобійних ракетних ударів.

Актуальні новини