-2.9 C
Kyiv

Що варто знати про вибір між мобілізацією і контрактом?

У ЦЕНТРІ УВАГИ

Загальна мобілізація в Україні триває, і все більше військовозобов’язаних отримують повістки до територіальних центрів комплектування (ТЦК). Перед багатьма постає вибір: служба за мобілізацією чи укладення контракту. Про особливості кожного варіанту розповіла речниця Дніпропетровського ТЦК Олена Кузіна в ефірі телемарафону.

Не всі мобілізовані проходять тривале навчання. Якщо військовозобов’язаний служив у ЗСУ протягом останніх десяти років (строкова служба або участь в АТО/ООС), його можуть відразу направити до бойового підрозділу. “Якщо перерва в службі становить понад десять років, то людину направляють до навчального центру для проходження підготовки”, — пояснює Олена Кузіна.

Контрактна служба надає військовим значно більше можливостей у виборі місця служби та умов: контрактники можуть самостійно обирати бригаду чи навчальний центр, звернувшись до відділів рекрутингу в ТЦК, рекрутингових центрів армії або безпосередньо до бойових бригад. Контракт передбачає медичне обслуговування, грошове забезпечення, виплати за підписання контракту, компенсацію за оренду житла та підйомну допомогу. Контрактники можуть безплатно здобути вищу освіту у військових навчальних закладах.

Кандидати на контрактну службу проходять медичну комісію (ВЛК), а також психологічні та фізичні випробування залежно від вимог обраної бригади. Контракт можуть укладати як чоловіки, так і жінки. При виборі служби враховується стан здоров’я, рівень фізичної підготовки та цивільний досвід. Від цього залежить, у якому підрозділі чи напрямку служитиме новобранець.

Отримавши повістку, військовозобов’язаний може обрати між службою за мобілізацією чи за контрактом. Контрактна служба пропонує більше свободи у виборі та додаткові переваги, але вимагає відповідності фізичним і психологічним стандартам.

Актуальні новини